Jak zaoszczędzić na telefonach.

Z telefonu korzystam już ok. 11 lat. Doświadczenia w tym zakresie mam różne, usługa była ogólnie dostępna, ale opłaty były wysokie. Na początku rachunki płaciłem w wysokości ok 180 zł. Teraz, mimo, że rozmawiam o wiele więcej przez telefon komórkowy – stacjonarny stoi w domu niewykorzystany, płacę o wiele niższe rachunki. A to za sprawą korzystnych ofert dostawców telefonii komórkowej.

Jeżeli masz telefon w promocji, sprawdź do kiedy obowiązuje Cię umowa z dostawcą usług – zapisz sobie na kartce i przywieś na lodówce. Gdy zbliży się termin wygaśnięcia Umowy, przeglądnij wszystkie Oferty telefonii komórkowej oraz sprawdź do kogo najwięcej dzwonisz i z jakiej sieci te osoby mają telefony.

Następnie przejdź się do punktu obsługi i zapytaj o najkorzystniejszą Ofertę – jeżeli dzwonisz dużo do wybranych osób, zapytaj o ofertę z darmowymi połączeniami do wybranych sieci. Jeżeli dzwonisz mało – zapytaj o najtańszy abonament. Czasem za niewielkie pieniądze można wykupić pakiet tanich, lub darmowych połączeń – zastanów się także nad taką opcją.

Przy wyborze telefonu warto zwrócić uwagę na taki aspekt jak:

  • rodzaj baterii, czas w jakim bateria pracuje oraz czas ładowania – aspekt zużycia energii potrzebnej do naładowania baterii,
  • jeśli lubimy robić zdjęcia aparatem telefonicznym, zwróćmy uwagę na rozdzielczość aparatu,
  • inne dodatki wg uznania.

Pakiet 200, 250 minut wystarcza na wykonanie kilku kilkuminutowych rozmów dziennie.

Jeżeli korzystamy bardzo rzadko z telefonu komórkowego a częściej ktoś do nas dzwoni, to możemy się zastanowić nad telefonem na kartę – doładowania raz na 3 miesiące niewielką kwotą doładowania pozwalają utrzymać numer i stanowią doskonałą alternatywę dla telefonów na abonament.

Telefon stacjonarny.

Jeżeli chodzi o telefon stacjonarny, to w kryzysowej sytuacji, jeżeli korzystamy z internetu, możliwe jest zawieszenie usług telekomunikacyjnych w zakresie usług telefonicznych, natomiast możliwe jest pozostawienie usług internetowych. Zawieszenia takiego dokonuje się na określony okres i usługa taka kosztuje 50 % opłaty abonamentowej miesięcznej płatnej za każdy miesięczny okres – z góry.

 

Jak zaoszczędzić na telefonach.
Oceń post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

How to whitelist website on AdBlocker?

How to whitelist website on AdBlocker?

  1. 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  2. 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  3. 3 Refresh the page and start browsing the site